Ajánljuk mindenki figyelmébe ezt a pár fotót a Páringi havasokból. Petrozsénytól keletre haladva találhatjuk ezt a csodálatos vidéket, ami szinte egyedülálló módon maradt még érintetlen a Déli-Kárpátokban. A hegység legnagyobb vonzerejét a Lotru patak völgye, a Vidra tó és természetesen a hegységet keresztül szelő Transalpina út adja.
A Páring-hegység (románul Munții Parâng) a Déli – Kárpátok második legmagasabb hegysége a Fogarasi- havasok után, Romániában, Hunyad megye, Valcea megye és Gorj megye határán, a Zsil folyó völgyétől keletre. Legmagasabb csúcsa a Nagy- Páring (2519 m). A Páring-hegység 1100 km² területet foglal el. A W alakú főgerince kelet-nyugat irányú, 33 km hosszú.
A Kárpátok magashegységeire jellemző éghajlat uralkodik a Páring-hegységben is. Megfigyelhető a különbség az északi és a déli oldal között. A déli oldal melegebb éghajlata hatására a lombhullató erdők 1400 m-ig felérnek. 1850 méter magasság felett az évi átlaghőmérséklet 0 °C alá esik, az éves hőmérsékleti ingadozás 18 °C alá, a fagyos napok száma 250 és 265 közötti. Az uralkodó szél nyugati, északnyugati.
A hegycsúcsokon gyakran eléri a 6-5 m/s sebességet, télen a 9 m/s-ot, legnagyobb érték 40-55 m/s is lehet. Gyakori a köd, a felhős időjárás és a csapadék. A magasabb részeken a hótakaró 180-200 napig tart, a védett helyeken vastagsága elérheti a 7-8 métert, amely több évig sem olvad el. 1850 méter alatt a júliusi átlaghőmérséklet 18 és 20 °C közötti, a januári -5 és -6 °C között. A fagyos napok száma 150, télen is bekövetkezhet hirtelen olvadás. A tavaszi átlaghőmérséklet 2-4 °C, hidegebb mint az őszi.
Rendelje meg Ön is magazinjainkat!
Növényzet
Majdnem 4000 magasabb rendű növényfajtával, nagy kiterjedésű, vadregényes erdőségeivel, bennszülött és maradvány fajokban bővelkedő sziklai vegetációjával, lápjaival a botanikai szempontból Európa egyik legkülönlegesebb, legháborítatlanabb és napjainkban sem tökéletesen feltárt területe.
Állatvilág
Itt található a Barna medve, a farkas és a Hiúz legnagyobb állománya a kontinensen. A parlagi sas európai állományának közel fele a Kárpátokban él. Rendkívül veszélyeztetett faj a zerge is, amelyből körülbelül 300, egyed él a hegységben.
Közlekedés: A hegységben halad a Szászsebes és Novaci között a DN67C főút a Transalpina, ami csodálatos élménnyel, emlékekkel és fotókkal gazdagíthatja az arra autózó turistát. A Transalpina út méltán vetekszik szépségben a Transzfogarasi úttal. Míg a Transzfogarasi út hegyek között, egy völgyben halad, addig a Transalpina a Páring-hegység gerinceit követi, csodálatos kilátást adva az arra autózónak.
A legjobb helyeket Erdélyben a térképünkön találod: